22 év után BAJNOKCSAPAT a Csurgói Női Kézilabda Club!+VIDEÓ

Sporttörténelmet írva 22 év után, egy fordulóval a bajnokság vége előtt 5 pontos előnyt szerezve lett BAJNOK a Csurgói Női Kézilabda Club az NB II-es kézilabdaosztály dél-nyugati csoportjában!

Április 30-án szombaton a PEAC együttesét fogadta csapatunk 11:00 órától hazai pályán. A mérkőzést komoly várakozás előzte meg klubunk részéről, ugyanis, ha pontot szerzünk, újabb sporttörténelmet írva bebiztosítjuk bajnoki címűket, melyet legutóbb 1993/94-es bajnoki szezont megnyerve szerzett sportegyesületünk.

A PEAC együttese 18 mérkőzésből kilencet megnyerve egy döntetlent játszva nyolc vereséget elszenvedve készült a találkozóra 19 ponttal a tabella negyedik helyezettjeként. A Csurgói NKC együttese 31 ponttal vezetve a bajnokságot 18 mérkőzéséből tizenhatot megnyerve egy döntetlent szerezve két veresét elszenvedve a várta a találkozót.

A találkozót a Felhő Ferenc - Öcsi Tamás NB I-es játékvezető páros vezette.

Forrás: youtube.com/csurgoinkc

A mérkőzés szorosan kezdődött, felváltva estek a gólok, a 12. percben 6-4-re vezetett csapatunk a pécsi együttes ellen. Az első félidő második felében mindkét csapat hibázott, játékosaink egy picit meg voltak illetődve a mérkőzésnek ebben a szakaszában, ezért helyenként többet hibáztak ziccerhelyzetekben és büntetődobásoknál. A 15. és a 22. perc között csapatunk nem szerzett találatot, ezalatt a pécsiek háromszor is betaláltak, ám a félidő végén megsoroztuk ellenfelünket hasonlóan három találattal, így 10-9-es eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok. Elmondható, hogy az első játékrészben Fortuna nem a csurgói oldalára állt, akiknek számos lövésük a kapufáról kifele pattant és nem befelé, de a sport már csak ilyen.

A második félidőt két találattal kezdtük és néhány oda-vissza góllövést követően a 36. perctől a 38. percig négy látványos csurgói lövés talált utat pécsi kapuba. Kettő kontratámadásból indításból született volt kettő pedig szépségdíjas átlövésgól volt.

A 39. percben a pécsiek voltak eredményesek, ám ezek után kiváló védekezés mellett beindult a csurgói gólgyár hat perc alatt hat gólt szereztünk, így a 45. percben már 23-12-re módosították játékosaink az eredményt.

A mérkőzés végéig sikerült a megnyugtató előnyt megtartani csapatunknak klasszis kapusbravúrokkal és a szebbnél szebb átlövésgólokkal tarkítva így 30-21-es kilenc gólos csurgói siker született.

Játékosaink egymás nyakába ugrálva örültek a nagyarányú győzelemnek és egyben a bajnoki címnek is, melyet szinte hihetetlen, 2015. október 17-e óta tartó veretlenségi sorozat előzött meg.

Ezzel sporttörténelmet írva 1993/94-es szezont követően 22 év elteltével állhat a dobogó legfelső fokára a Csurgói Női Kézilabda Club együttese!

Hornyák Lajos vezetőedzője nyilatkozik a lefújást követően (Fotó: csnkc media)

Barta Cintia, csapatunk játékosa nyilatkozik a mérkőzés után (Fotó: csnkc media)

Csurgói NKC – PEAC 30-21 (10-9)

2016.04.30. Eötvös József Ált. Isk Sportcsarnok, Csurgó 150 néző

Csurgói NKC: Sterbik A. – Knapp E, Kurucz I., Hegedüs D. 6, Papp M. 1, Barta C. 10, Antal A. 4, Cserék: Dudora N.(kapus), Majoros V., Pavlovic I. 9, Cserpán V., Fekete Á., Hunya A.,

Hétméteresek: 5/2 ill 5/3 Kiállítások: 18 ill 8 perc Vezetőedző: Hornyák Lajos

Junior mérkőzésen:

Csurgói NKC – PEAC 32-29 (17-15)

Csurgói NKC: Dudora, Majoros V 3, Cserpán V. 4, Hunya A. 2, Kondákor K. 3, Raczkó P. 5, Fekete Á. 6, Kozma B. 1, Kovács E., Knapp E. 3, Hegedüs D., Antal A., Molnár E. 5

Vezetőedző: Hornyák Lajos

A bajnoki érmek átadása néhány héttel később lesz, melyről tájékoztatni fogjuk szurkolóinkat.

Egy bajnoki forduló még hátravan kézilabdás lányainknak a 2015/16-os bajnokság küzdelmeiből.

2016. május 8-án vasárnap a tabella harmadik helyezettjéhez, Tamásiba látogat együttesünk, a mérkőzés 13:00 órakor kezdődik.

Sok szeretettel várjuk szurkolóinkat Tamásibam utolsó idei mérkőzésünkön!

Egy kis sporttörténelmi visszatekintéssel hamarosan külön cikkben jelentkezünk.