Egy kis csurgói női Magyar Kupa történelem..

ÍGY TÖRTÉNT

A Csurgói Női Kézilabda Club pontosan 25 éve jutott be utoljára a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé. Akkor az NBI/B-s Magyar Kábel csapatát búcsúztattuk 26-16-os tíz gólos magabiztos győzelemmel Csurgón.

Csapatunk szerdai Magyar Kupa sikere kapcsán utánanéztünk legutóbb mikor ért el utoljára ilyen sikert női kézilabdacsapatunk városunkban.

Egészen 25 évet kell "visszautaznunk az időben" a 1993/94-es bajnoki szezonig.

Ekkor klubunk az NB II-es bajnokságban, a magyar harmadosztályban szerepelt, ellenfelünk a Magyar Kábel csapata az NBI/B-s másodosztályban.

A legjobb 16 közé jutásért a Csurgó-Konzol csapata fogadta a Magyar Kábel csapatát a csurgói Eötvös József Általános Iskola zsúfolásig megtelt sportcsarnokában, melyről a Somogyi Hírlap 1993. október 18-i hétfői száma számol be részletesen.

Forrás: Somogyi Hírlap 1993. okttóber 18-i szám

"A hazaiak végig felszabadultan, s rendkívül fegyelmezetten játszottak, az idény eddigi legjobb teljesítményével lepték meg a közönséget. Bözsöny és Szabó G. góljaival már a nagyedik percben 4-0 arányban vezetett a Csurgó-Konzol, s ez megadta a mérkőzés alaphangulatát" - írja a somogyi havilap.

"A csurgóiak minden csapatészükben felülmúlták az egy osztállyal magasabb osztályban szereplő ellenfelüket. Kitűnő védekezés, okos támadásszövések jellemezték a hazaiak játékát, s nagyszerű egyéni teljesítményt nyújtott a csapat valamennyi tagja." - szerepel a cikkben.

Csurgó Konzol - Magyar Kábel 26-16 (15-7)

Sportegyesületünk - legyőzve a Magyar Kábel csapatát, bejutva a 16 legjobb csapat közé-, a Magyar Kupában óriási siker ért el.

A Magyar Kábel csapata az 1993/94-es bajnoki szezonban végül második helyet szerezte meg az NB I/B-s bajnokság nyugati csoportjában.

Ezt követően a Magyar Kupa sorsoláson a debreceni DVSC-Symphonia csapatát kaptuk ellenfélnek a legjobb 8 csapatba kerülésért. A mérkőzésre 1993.12.15-én került sor Debrecenben.

Sajnos nagyarányú csurgói vereséggel végződött a mérkőzés,de mieink így is klubunk egyik legnagyobb sikerét érték el.

DVSC-Symphonia - Csurgó-Konzol 31-15 (16-8)

Ezt követően a Debrecen harmadik helyen végzett a Magyar Kupában és második helyen az NB I-es bajnokságban.

A Csurgói csapat tagjai: Horváth Ágnes-kapus, Szabó Gabriella, Bőzsöny Erika, Simon Barbara Balogh Piroska, Basics Brigitta, Presits Orsolya, Markos Eszter, Bogdán Ibolya, Kepler Gabriella Nyilasi Orsolya, Keszi Krisztina, Nyilasi Beáta-Kapus Edző: Cseh István

E csodás Magyar Kupa eredményt követően a Csurgó-Konzol csapata az 1993/94-es bajnoki szezonban megnyerte az NB II-es bajnokságot..

Köszönjük Balogh Veronika segítőkész háttérmunkáját, mellyel cikkünk elkészülhetett.