Gratulálunk Misike!

Kovacsics Anikónak, a Győri Audi ETO KC 24 éves tehetségének, klubunk korábbi saját nevelésű játékosának gratulálunk kilencedik Magyar Kupa győzelméhez!

Kovacsics Anikó fiatal kora ellenére megszerezte kilencedik Magyar Kupa győzelmét, ami elképesztő teljesítmény, hiszen Anikó még csak idén augusztusban tölti be 25. életévét. "Misi" - ahogy Csurgón mindenki hívja, négy gólt szerzett az Érd elleni Magyar Kupa döntőben!

Misike a kilencedik Magyar Kupa aranyérmével (Forrás: audietokc.hu)

GRATULÁLUNK!

A Magyar Kupa döntője színvonalasan kezdődött, a győriek és az érdi csapat is összeszedett védekezést mutatott. Rengeteg lerohanásgólt szerzett a Győr, melyek a kemény védekezésnek köszönhetőek. Sok volt a technikai hiba az érdi csapatnál, melyet kíméletlenül büntetett a győri csapat. A sok emberhátrány ellenére azonban sikerült a kezdeti előnyt megtartani a félidő végére (16-12).

A második félidőben a kapuban Grimsbö folytatta jó szériáját és nagy segítség volt a csapatnak. Támadásban Görbicz Anita parádézott, gyönyörű labdákat adott társainak és ő maga is 9 gólig jutott. Löke 7 gólt dobott, nem csak beállóból volt eredményes, de a lerohanásokban is folyamatosan ott volt az induló emberek között. A döntő további gólszerzői: Kovacsics 4, Orbán és Broch 3-3, Amorim 2, Knedlikova, Alstad, Hársfalvi, Sulland és Groot 1 gólt lőttek.

Összességében egy rendkívül színvonalas, Magyar Kupa döntőhöz méltó mérkőzést láthattak a mérkőzésre kilátogató szurkolók. Ezzel a sikerrel a Győr zsinórban a 12. Magyar Kupa győzelmét ünnepelheti, a jelenlegi csapatból Görbicz Anita részese volt mindegyik győzelemnek.

Kovacsics Anikó örül a csapattal a kupagyőzelemnek (alsó sorban jobbról a harmadik) Forrás: gyorietokc.hu)

NŐI KÉZILABDA TIPPMIX TÖRÖK BÓDOG MAGYAR KUPA DÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 33–27 (16–12)

Szigetszentmiklós, 1100 néző. V: Bacs, Bóna

GYŐR: Grimsbö – Orbán Adrienn 3, Groot 1, KOVACSICS 4, LÖKE 7, Amorim 2, Hársfalvi 1. Csere: Kiss É. (kapus), BROCH 3, GÖRBICZ 9 (4), Alstad 1, Knedlíková 1, Sulland 1. Edző: Ambros Martín

ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), M. GONZÁLEZ 8, KLIVINYI 7, Kisfaludy, Signaté 1, Fekete B. Csere: Gridnyeva (kapus), A. Bulatovics, Barján 2, O. Vukcsevics 1, Szabó L., Vajda. Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 5–4. 14. p.: 9–4. 23. p.: 14–8. 34. p.: 18–14. 39. p.: 20–18. 42. p.: 23–18. 45. p.: 24–21. 47. p.: 27–21. 52. p.: 29–24 Kiállítások: 14, ill. 12 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3

MESTERMÉRLEG

Ambros Martín: – Nehéz feladat két nap alatt két mérkőzést játszani, de elégedett lehetek, nemcsak a kupagyőzelemmel, hanem azzal is, ahogy elértük. Két kemény mérkőzést vívtunk, és ez jó felkészülés volt a következő hétvégére.

Szabó Edina: – Jó mérkőzést játszottunk, értékes az ezüstérem. Csapatom dicséretet érdemel, akárcsak közönségünk.

További érdekesség, hogy a Magyar Kupában az immáron ezüstérmes ÉRD együttese búcsúztatta a Csurgói NKC csapatát a sorozatból január 27-én Csurgón 16-29-es eredménnyel.