Hazai győzelem Csurgón a születésnapi Nemzetközi Kézilabdatornán

Felnőtt csapatunk magabiztos, egyenletes teljesítést nyújtva itthon tartotta a "41 éves a Csurgói Női Kézilabda Club" Nemzetközi Kézilabdatorna bajnoki kupáját.

Horvát kézilabdás barátaink az RK Podravka U22 és a ZRK Virovitica csapataival és a Veszprémi Pannon SE alakulatának társaságában vettünk részt az egy napos nemzetközi tornán. A torna jól szolgálta a bajnoki felkészülésünket.

Fotó: Szabó Balázs (Csurgo.hu)

Alapos átalakuláson ment át a Csurgói NKC a nyár folyamán.Szinte kicserélődött az NBI/B osztálybóll a létszámcsökkentés miatt kiesett csapat.

A távozók pótlására, több magasabb osztályt is megjárt meghatározó játékos érkezett.

Mindenki érdeklődéssel várta, hogy pár héttel a felkészülés kezdete után, hol is tart valójában felnőtt csapatunk, miként sikerült az új játékosoknak a beilleszkedés.

Négy csapat részvételével került megrendezésre a torna. Az RK Podravka és a ZRK Virovitica a horvát kézilabda kiemelkedő utánpótlás nevelő egyesületei.

Az RK Podravka U22 csapatának kispadján nem más ült edzőként, mint Snjezana Petika -akinek egyébként lánya is a Podravka U22-es csapatának játékosa -, a horvát női kézilabdázás egyik leghíresebb egykori játékosa, EB győztes, sokszoros horvát bajnok és kupa győztes.

A ZRK Virovitica csapata is sokszor szerepelt a horvát élvonalban. Az elmúlt évben a második ligában bronzérmet szerzett.

A Veszprém Pannon SE játékosai főként egyetemisták, edzőjük pedig Kovács Gábor, aki felnőtt csapatunk trénere volt a 2016/2017-es NBI/B-s bajnoki évadunkban.

Így a torna végeztével elmondható, hogy a Csurgói NKC jó úton halad céljai elérése felé, kiemelkedett a mezőnyből, játékosaink és csapatunk egyenletes és stabil teljesítménynek köszönhetően megérdemelt volt végső győzelmünk.

Fotó: Szabó Balázs

Reméljük a szeptember 16-án induló bajnokságban is ez elmondható lesz.

"41 éves a Csurgói Női Kézilabda Club" Nemzetközi Kézilabdatorna végeredménye:

1.Csurgói NKC

2.Veszprém Pannon SE

3.ZRK Virovitica

4.RK Podravka U22

Eredmények: Csurgói NKC-RK Podravka U 22 33-17 (15-8)

ZRK Virovitica-Veszprém Pannon SE 26-27 (12-14)

3.Helyért: RK Podravka U 22-ZRK Virovitica 23-27 (9-13)

Döntő: Csurgói NKC-Veszprém Pannon SE 27-17 (17-9)

Fotó: CSNKC MEDIA

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Kiss Orsolya (Csurgói NKC)

Gólkirálynő:Tamara Hudolenka (ZRK Virovitica)

Legtechnikásabb játékos: Takács Inez (Csurgói NKC)

A Nemzetközi Tornánkról készült képgaléria megtekinthető honlapunkon a GALÉRIA - FÉNYKÉPALBUM menüpontban.

Szeptember 6-án 19:00 órától az RK Durdevac csapatával mérkőznek lányaink a Sótonyi László Sportcsarnokban!