Itthon tartottuk a két pontot a Veszprém ellen

Két gólos győzelmet aratva 25-23-as győzelmet aratva itthon tartottuk a Veszprém elleni mérkőzésen a két pontot.Az ifjúsági és serdülő mérkőzésen is vendég győzelmek születtek.

Felváltva estek a gólok a Veszprém elleni vasárnapi mérkőzésen, ahol külön öröm volt számunkra, hogy Áy Nikolett átlövőnk egy pár hetes sérülést követően pályára léphetett.

Fotó: Szabó Balázs (Csurgo.hu)

A 23. percre 9-7-es csurgói előny alakult ki, ám nem sikerült tovább növelni ezt, sajnos a vendég csapat 9-9-re felkapaszkodott és a félidőben 12-10-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

Érdekesség, hogy az első félidő utolsó egy percében a sérüléséből visszatért Áy Nikolett három (!) csurgói gólt szerzett.

A félidőben játékosaink átgondolták az első félidő hibáit és motiváltabban jöttek ki a második félidőre.

A 39. percben 18-12-es, hat gólos csurgói előnyt mutatott az eredményjelző.

A fő csurgói gólfelelősök ezúttal Áy Nikolett és Zajcsekné Drávai Gyöngyi voltak.

Ezután veszprémi percek következtek, csapatunk elveszítette koncentrációját és kontrollját, védekezésünk csődöt mondott.

Kapuban, bár az előző hetekhez képest javulás volt látható, kapusainknak mégsem sikerült hozniuk azt a teljesítményt ami elvárható lenne tudásuk alapján.

Az 54. percre a 22-21-es szoros eredmény alakult ki.

Szerencsénkre az utolsó percekben ezúttal mi tettük oda jobban magunkat támadásban és két gólos 25-23-as csurgói győzelem lett a vége.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott védekezésben csapatunkban Füstös Nóra és Bodó Szabina.

Szélső posztokon támadójátékunkban sokkal nagyobb koncentráció szükséges, számos ziccert kihagytunk.

Küzdős, hajtós mérkőzésen vagyunk túl, de ez a teljesítmény játékoskeretünk tudásától sajnos továbbra is elmarad.

Csurgói NKC - Veszprém Pannon SE 25-23 (12-10)

Sótonyi László Sportcsarnok, Csurgó

150 fő

Játékvezetők: Rozina László - Újvári László

Csurgói NKC: Kiss, BODÓ SZ. 4, Takács D. 4, Takács I. 4, ZAJCSEKNÉ DRÁVAI GY. 3, ÁY 7, Raczkó P. 1 Csere.: Pervein O., FÜSTÖS N.1 , Láza 1, Tóth I., Kozma B., Balogh B,Czinderi I.

Ezzel a győzelemmel második helyen állunk a bajnoki tabellán.

A hétvégén a tabella hatodik helyezett Marcali VSZSE csapatához utazunk, a mérkőzés 17:00 órától kezdődik.

MESTERMÉRLEG

Molnár Ferenc, edző: "Sajnos még mindig keressük önmagunkat. Kemény védekezésünknek köszönhetjük a mai két pontot. A helyzetek kihasználásban még mindig van mit javítanunk, valamint a saját tempónkat is meg kell találnunk. A győzelem MA viszont a miénk, aminek örülni kell! Hajrá CSNKC!"

Ifjúsági mérkőzésen:

Az első félidőben bent maradtunk az öltözőben, mindössze nyolc gólig (!) sikerült jutnunk, ellenfelünknek azonban tizenhétig..

A második játékrészre összeszedtük magunkat, jóval koncentráltabban játszottunk és ha csak pár góllal is de ezúttal sajnos alulmaradtunk.

Csurgói NKC - Veszprém Pannon SE 26-30 (8-17)

Csurgói NKC: Nagyvizeli J., Varga V. 4, Kanyó J.,Czinderi I. 1, Tóth V., Peterdi A., Mester M., Bukovics Cs., Raczkó P. 12, Pervein O. 3, Kozma B. 2, Balogh B. 2, Balogh K. 2

Szabó Tünde, edző: "Első félidőben meg sem közelítettük önmagunkat. Sem egyéni, sem CSAPAT szinten. A második játékrészben védekezésben és támadásban is 180°-ot fordult játékunk. Nagy hátrányt dolgoztuk le, viszont ez nem volt elég a győzelemhez. Hajrá CSNKC!"

Ifjúsági csapatunk ötödik helyezett a bajnoki tabellán.

Következő ifjúsági mérkőzésünk március 16-án szombaton 15:00 órától a Marcali VSZSE csapata ellen lesz idegenben.

Serdülő mérkőzésen:

Azelső félidőben magabiztos, határozott játékkal öt gólos, 16-11-es előnnye lfordultunk, a második félidőben végül egy hajszállal kikaptunk.

Nagyot küzdöttek serdülőink, de ezúttal ellenfelünk egy góllal jobbnak bizonyult.

Csurgói NKC - Veszprémi Pannon SE 26-27 (16-11)

Szabó Tünde, edző: Nagy küzdés jellemezte játékunkat, viszont a végjátékban gyermeteg hibákat követtünk el, ami sajnos a két pont elvesztéséhez vezetett. Meg kell tanulnia minden játékosnak, hogy csak egy irányba húzva sikerülhet. Hajrá Csajok!"

Serdülő csapatunk a hatodik helyezett a bajnoki tabellán.

Következő serdülő mérkőzésünk március 31-én vasárnap 13:00 órától a Kozármisleny SE II. csapata ellen lesz.