Magabiztos győzelmek a hétvégén

Március első vasárnapján siklósra látogattunk. Nagy figyelem övezte Csurgói részről ezt a mérkőzést, hiszen volt törleszteni valónk az őszi forduló veresége miatt. Lányaink egész héten eltökélten készültek, hogy visszavágjanak, és folytassák a magabiztos menetelést az NB2-es bajnokság délnyugati csoportjában. Az eredményt tekintve ez maximálisan sikerült is.

14 órakor vette kezdetét a felnőtt talákozó. A mérkőzés nem indult zökkenő mentesen, már a harmadik percben egy szerencsétlen sérülés miatt mellőzni kellett az egyik húzóemberünket. A mérkőzés tizedik percéig tudták tartani a lépést a hazaiak, ekkor fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd védekezésünk remekül összeállt és támadásaink rendre hatékonynak bizonyultak. Ennek köszönhetően fokozatosan sikerült ellépni ellenfelünktől, így már az első félidő végére magabiztos előnnyel mehettünk az öltözőbe (9:15).

A második félidőt két gyors góllal kezdtük, ez az előny már elég volt ahhoz hogy megtörjük az ellenfelet.. Ezt követően magabiztosan tartottuk az eredményt, a negyvenedik perc környékén már 11 góllal vezettünk. Végére kicsit visszavettünk a mérkőzésre jellemző lendületből így a siklósi együttes egy utolsó hajrában végül 8 gólra csökkentette hátrányát.

MK Pelikán-Siklós KC - Csurgói NKC 21-29 (9-15)

Csurgói NKC: Sterbik A., Dudora N., Barta C. 7(1), Pavlovic I. 4, Papp M. 1, Kurucz I. 7, Majoros V., Hegedüs D. 8, Antal A. , Füstös A. 1, Hunya A. 1, Kovács E., Fekete Á., Tóth M.,

Edző: Hornyák Lajos

Junior mérkőzés

Nem úgy indult a mérkőzés ahogy vártuk, hisz az őszi forduló magabiztos sikere tükrében egy könnyed találkozóra számítottunk. Ám a hazaiak nem adták egyszerűen a 2 pontot, az első félidőben nem nagyon állt össze a védekezésünk amit ki is használtak, ennek köszönhetően tartották s lépést lányainkkal. Remek egyéni akciókkal végül 3 gólos előnnyre tettünk szert a félidő végére. A Második játékrész már azt a eredményt produkálta mint amit előzetesen várni lehetett. Fokozatosan felőrölve ellenfelünket magabiztosan nyertük a második játékrészt. A vége az őszi fordulóhoz hasonlóan nagyarányú győzelmet hozott (24:35).

MK Pelikán-Siklós KC - Csurgói NKC 24:35 (12-15)

Csurgói NKC: Dudora N., Tóth I., Majoros V. 9(4), Molnár E. 4, Kondákor K. 3, Kozma B., Czinderi I. 11(3), Kovács E. 2, Füstös A. 5, Fekete Á., Hegedüs D., Hunya A.,

Következő mérkőzésünket hazai környezetben a Budakalász SC csapata ellen vívjuk március 12-én az Eőtvös József Ált. Isk. Sportcsarnokában.