Megnyertük a Đuro Dubenik Nemzetközi Emléktornát Horvátországban!

Klubunk Zágráb mellé Dugo Selo városába utazott a Đuro Dubenik Nemzetközi Kézilabda Emléktornára vasárnap.

Először a szlovén bronzérmes ZRK Krka csapatát vertük 23-28-ra, a döntőben pedig a hazai ZRK Dugo Selo csapatát győztük le 20-22-re.

Fotó: CSNKC MEDIA

15:45 órakor kezdődött első mérkőzésünk a szlové eslő osztályú bronzérmes ZRK Krka csapata ellen.

Velük már találkoztunk Csurgón augusztus 28-án 25-18-ra legyőztük őket.

Szorosan indult a mérkőzés, de négy gólos csurgói vezetés alakult ki a félidőre.

Agresszív védekezés jellemezte mindkét csapat védekezését, ez az esett gólok számán is látható.

Támadásban összes játékosunk magas százalékban volt eredményes lövéseiből, góllövésben Simsik Cyntia, Pap Mercédesz jeleskedett öt-öt lőtt góllal.

Tornóczky Sára 4, Ghetu Andrea, Hanusz Bogi és Takács Inez 3 góllal vették ki a részüket csapatunk gólgyártásából.

Kiss Orsolya a csurgói kapuban 42%-os, Tóth Ivett 27%-os hatékonysággal védett.

Meg is lett az eredménye a motivált csurgói gépezetnek, 23-28-as öt gólos csurgói siker lett a vége, így a kupa döntőjében a házigazda Zrk Dugo Selo '55 csapata következett aki a horvát első osztály középmezőnyének tagja.

ZRK Krka (szlovén) - Csurgói NKC 23-28 (8-12)

Az első félidőben kilőttünk, mint a rakéta, az első félidő 22. percében lőtte be a hazai csapat a harmadik (!) gólját a csurgói kapuba.

Minden összejött az első félidőben esélyt se hagytunk ellenfelünknek se támdasában se védekezésben.

Meg is lett az eredménye a 100%-os csurgói rajtnak, nyolc gólos vezetés 5-13-as félidei eredmény alakult ki a javunkra.

Bizonyára alapos fejmosást kaphattak a félidőben a hazai horvát játékosok, a második félidőben aztán elővették a jobbik formájukat.

A nagy első félidei tempó és a második mérkőzés terhe sajnos játékosaink koncentrációját felőrölte,így több labdaeladás, technikai hiba volt jellemző második félidei játékunkra, de a tornagyőzelem így sem forgott veszélyben.

Legeredményesebb játékosunk a döntőben támadásban Vukcevic Sara volt, aki hat gólt szerzett.

Kiss Orsolya kiemelkedő 47%-os (!) kapusteljesítményével oroszlánrészt vállalt a csurgói sikerből.

Fotó: Csurgói NKC

ZRK Dugo Selo '55 - Csurgói NKC 20-22 (5-13)

A torna kapusának Kiss Orsolyát választották aki a két mérkőzés alatt 44,5%-os átlagával, egyértelműen kiemelkedett a mezőny kapusai közül!

Játékosaink egyre komolyabb erőnléttel bírnak a színvonalas edzőmérkőzéseknek és a komoly edzésprogramnak köszönhetően.