Négy pontos hétvége

Szombat délelőtt 11 órakor fogadtuk Tolna csapatát. Hazai környezetben mindenképp mi számítottunk esélyesebbnek. Az első játékrész rengeteg technikai hibát hozott azonban így is vezettünk 3 góllal. A második félidőre lányaink összekapták magukat így nagyon magabiztosan 10 góllal múltuk felül Tolna csapatát.

Csapatunk ismét nagyszerűen kezdte a mérkőzést, a 4. csurgói találatra mindössze a 6. percben jött válasz egy hétméteres formájában (4:1). Ezután felváltva potyogtak a gólok, nem tudtuk a 2-3 gólos különbséget tovább növelni, a hátra lévő hét percben kettő hétméterest rontottunk, így mindössze 3 gólos differencia alakult ki a félidőre. (13:10)
Hornyák Lajos az öltözőben helyre tette lányainkat, hiszen sokan fejben már a szalagavatójukon voltak. A második félidőben mintha egy teljesen más csapat lépett volna pályára. Az első tíz percben 5 lőtt gólunkkal, immár 7 gólosra duzzadt az előnyünk (18:11). Lányaink picit visszavettek a tempóból, a Tolna csapata ezt egyből ki is használta, 3 gyors találatukkal faragtak hátrányukból (19:14). 10 perccel a mérkőzés vége előtt 2 gólra csökkent a különbség a két együttes között. Azonban az utolsó 10 percben csapatunk 10 gólt szerzett és mindössze csak kettőt kapott. A mérkőzés utolsó gólját Knapp szerezte, ezzel 10 gólosra növelve az előnyt, ami egyben a végeredményt tükrözte (30:20).
A sok technikai hiba ellenére végig uraltuk a mérkőzést, így megérdemelt győzelmet arattunk a Tolnai együttes ellen. A következő fordulóban a Pécs vendégei leszünk.

Csurgói NKC – Tolna KC 30-20 (13-10)
2015.11.21., Csurgó, Eötvös József Általános Iskola
50 néző
Csurgói NKC: Sterbik A. – Somogyvári B., Hegedüs D. 4, Papp M. 2, Barta C. 6, Antal A. 9, Cs: Dudora N. (kapus), Majoros V., Pavlovic I. 7 (1), Knapp E. 2, Fekete Á., Tóth I, Füstös A , Hunya A., Kovács E.
Hétméteresek: 3/1 ill. 2/2
Büntetések: 14 ill. 4 perc
Vezetőedző: Hornyák Lajos

Junior mérkőzés

Felnőtt mérkőzésünk után 13 órakor kezdődött junior mérkőzés.
Fiataljainknak nem kezdődött jól az összecsapás, hiszen 3 gyors gól után csak a 6. percbe tudtunkk az ellenfél kapujába találni (1:3). A 10. percben szereztük meg második találatunkat (6:2). Végre felébredtünk és egy 5:0-ás szériát produkálva a 21. percben már döntetlen volt az állás. A hátralévő 9 percben 4 gólt dobtunk és csak kettőt kaptunk ennek köszönhetően előnnyel mentek a lányok pihenőre (10:8). A felnőtt mérkőzéshez hasonlóan teljesen más csapat lépett pályára, második játékrész 5. percéig nem kaptunk gólt, viszont lőttünk hármat (13:8). A 44. perctől az 54. percig 8:1-es periódust produkáltunk. A hátra lévő 6 percben felváltva estek a gólok, végül 11 gólos győzelmet arattunk (28:17).
Az első negyed órát végig aludtuk de onnantól úgy játszottunk ahogy tudunk és megérdemelten szereztük meg a 2 pontot.

Csurgói NKC – Tolna KC 28-17 (10-8)
30 néző
Csurgói NKC: Dudora N.(kapus), Hegedüs D., Antal A., Majoros V. 8 (2), Tóth I (kapus), Knapp E., Fekete Á. 2, Tóth I, Füstös A. 5, Hunya A. 1, Kovács E. 2, Czinderi I. 2, Kondákor K. 1, Kozma B. 1, Raczkó P. 4, Cserpán V. 1, Molnár E. 1.
Hétméteresek: 3/3 ill. 3/3
Büntetések: 6 ill. 6 perc