Sok gól sok új tapasztalat - túl az első felkészülési mérkőzésen

A Ferencváros U19-es csapatával találkozott ma 18:30-tól csapatunk a Sótonyi László Sportcsarnokban.

MIndkét oldalon voltak hiányzók,de a mérkőzés remekül szolgálta az első felkészülési meccs céljait.

Ezúttal 19-16-os csurgói félidei vezetést követően 33-35-ös vendégsiker született.

Csapatunk játékosai fárasztó napon vannak túl, hiszen délelőtt Balatonboglárra utaztak, ahol a NEKA edzőközpontjában 10:00 órától erőnléti, fizikai és diagnosztikai teszteken vettek részt.

Ezt követően 14:30-ra ért csapatunk Csurgóra ahol ebéd és rövid délutáni pihenőt követően már kezdhették is játékosaink a melegítést az FTC U19 elleni találkozóra.

Melegítés a mérkőzés előtt (Fotó: CSNKC MEDIA)

Szép számban látogattak ki a nézők a Sótonyi László Sportcsarnokba, a nyári hétköznap ellenére is.

A vendégek keretéből biztosan hiányzott Zsigmond Panna kapus, aki Celjében a női U17-es Euróa-bajnokságon vesz részt magyar válogatott színekben.

Csapatunkban nem lépett pályára Scholtz Andrea kapusunk aki rehabilitációjának végéhez közeledik, Áy Nikolett átlövőnk akire több hónapos pihenő vár és Tornóczky Sára sem, neki pár napos pihenő szükséges még.

A Fradi kezdte jobban a mérkőzést, a kilencedik percre 5-8-as vendékvezetés alakult ki, aztán felébredtek a mieink is.

Négy perc alatt zsinórban négy csurgói góllal 9-8-ra átvettük a vezetést.

Ezt követően felváltva estek a gólok, ám az első félidő huszonnegyedik percétől zsinórban hat csurgói találat következett akcióból és átlövésből is vegyesen.

A félidő előtt betalált a Fradi, így kialakult a 19-16-os csurgói vezetés a félidőben.

Intenzív tempójú mérkőzés volt (Fotó: CSNKC MEDIA)

A második játékrész tizenkettedik percéig még kitartott a csurgói lendület 26-21-es hazai vezetést követően azonban beindultak a fővárosi csapat fiataljai és előbb zsinorban négy majd egy hazai találatot követően ismét zsinórban négy találatot jegyeztek.

Elfáradtak játékosaink a mérkőzés végére már, többet hibáztunk, labdákat adtunk el.

33-35 lett a mérkőzés vége a vendégeknek.

Mindkét oldalon láttunk szép megoldásokat támadásban és védekezésben egyaránt.

Pacsizás a mérkőzés után (Fotó: CSNKC MEDIA)

Mato Matijevic vezetőedzőnk jól forgatta a csapatot mindenki bőséges játéklehetőséghez jutott, ez főként a lényege egy felkészülési mérkőzésnek.

Több taktikát és felállást kipróbált vezetőedzőnk támadásban és védekezésben egyaránt, játékosaink többségét több poszton is játszatta.

A délelőtti balatonboglári erőnléti tesztek sok energiát kivettek játékosainkból, valamint ez volt az első felkészülési mérkőzés, amikor megújult csapatunk először lépett pályára.

A mérkőzés jó hangulatban telt, következetes játékvezetés mellett.

Csurgói NKC - FTC U19 33-35 (19-16)

200 néző, Sótonyi László Sportcsarnok

Vezette: Csányi - Drinóczi

Holnap 10:30 órától az Eötvös József Általános Iskola Tornacsarnokában kerül sor a második edzőmérkőzésre a Ferencváros fiataljai ellen.