Sportszerűtlen győri erődemonstráció és lélektelen csurgói csapat

Csapatunk számára a tavaszi forduló első márkőzése február 12-én vasárnap délelőtt 11 órától került sor az NBI/B Nyugati csoportjában Győrben.

Győri Audi ETO KC II - Csurgói NKC 43-21 (19-11)

Csurgói NKC: Tóth I, Vágó, Füstös N, Telkes R, Cserpán V, Fekete Á, Raczkó P, Hunya 1, Majoros 4, Fütsös A 1, Szamoránszky A 4, Hernádi, Mihályi 3, Farkas 6, Kovács 2

Jól indult a mérkőzés egészen a 9. percig 5-4-es állásig folyamatosan estek a gólok mindkét csapatnál, akkor a hazaiak erősebb tempóra kapcsolva 11-5-re elhúztak. Pár perc erejéig mér felkapaszkodtunk de aztán a különbség nyolc gólra nőtt, így 19-11 lett a félidő.

Fotó: CSNKC MEDIA

A második játékrészben bízhattunk, de sajnos nem sikerült a tisztes helytállás sem.

Lélektelenül, dekoncentráltan játszott csapatunk, helyenként Farkas, Mihályi és Szamoránszky megmozdulásai voltak kiemelkedők.

A győriek nem teljesen a fairplay szabályai szerint,a legerősebb NB I junior összeállításukban léptek pályára, mintegy erőt fitogtatva és 50 percig ez az összeállítás volt a pályán.

“Örülünk”, hogy hozzájárulhattunk a győriek önbizalmának növeléséhez!

MESTERMÉRLEG

Kovács Gábor: “Hatalmas sebességkülönbség volt a két csapat között. Míg a hazaik egy gyorsvonat, addig a vendég Csurgó csak tehervonat sebességével játszotta a kézilabdát. A kapott gólok száma elfogadhatatlan, gyenge védekezés mellett a kapusteljesítmény sem volt magas szinten. Reméljük jövő héten hazai pályán ki tudjuk köszörülni ezt a csorbát!”

Junior mérkőzésen:

Győri Audi ETO KC II - Csurgói NKC 32-20 (18-12)

Csurgói NKC: Kondákor K 2, Kozma B, Mester M, Czinderi I, Molnár E 1,Tóth I,Telkes R,Cserpán V 5,Fekete Á 2, Raczkó P, Hunya A 3, Majoros V 1, Fütös A 2, Kovács E 4

Itt is érvényesült a papírforma, ám junior csapatunk igyekezett jobban koncentrálni a pályán, legalább itt némi motiváció és győzni akarás helyenként látható volt.

Nyúlné Bőzsöny Erika: “Tipikus szezon eleji mérkőzést játszottunk.Nagyon sok technikai hibát csináltunk, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. Jó kapus teljesítmények mellett csináltunk gyönyörű dolgokat és gyermeteg hibákat egyaránt. Jövő héten szeretnénk javítani.”

Február 19-én vasárnap a Rinyamenti KC csapatát fogadjuk Csurgón a Sótonyi László Sportcsarnokban 18 órától!