Tripla győzelemmel kezdte klubunk a bajnoki szezont

Jelentős számú nézősereg, közel kétszáz ember látogatott ki a Csurgói Női Kézilabda Club első bajnoki felnőtt mérkőzésére.

Mindenki érdeklődéssel várta a bajnoki nyitányt, igaz, ezúttal egy osztállyal lejjebb kezdtük meg az idei szezont, ugyanakkor teljes erőbedobással készültünk a rajtra.

Fotó: Szabó Balázs (Csurgo.hu)

A mérkőzés elején Kiss Orsolya mutatott védéseket, illetve elől Takács Dusmáta volt eredményes, így ők adták meg a mérkőzés alaphangját.

Beállósunk jó mozgásának köszönhetően remek asszisztokat kapott.

A vendégcsapat játéka lassú volt, és ez nekünk annyira nem ízlett, így sajnos mi vettük fel az ő ritmusukat, és nem ők igazodtak a mi gyors játékképünkhöz.

Ez meg is látszott elől, hiszen mind az átlövések, mind a gyors lerohanásaink pontatlanra sikerültek.

A félidőben 14-9-es, ötgólos előnnyel fordult csapatunk.

A második félidő elején Bodó is megkezdte jobblövőből a gólgyártást, illetve a félidő végén Áy Nikolett növelte a különbséget lendületes betörésekből baloldalt.

Ekkor már elfáradt a lelkes kézilabdát játszó Tamási alakulat, így picit növelni tudtuk a különbséget.

Nyertünk igaz, ám a játék képe még akadozó, de a hibák ellenére a lelkesedés és az akarat dicsérendő.

Felnőtt csapatunk kilenc gólos magabiztos győzelmet aratott a Tamási együttesével szemben.

Csurgói NKC- Tamási KC 29-20 (14-9)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsanok, 200 néző

Játékv: Bazsó G. – Németh D.

Csurgói NKC: Kiss - Jencski (4), Takács I. (1), Szandai (3), ÁY (6), BODÓ (7), TAKÁCS D. (5), Tóth, Raczkó (2), Füstös, Balogh, Láza (1), Baticz, Pervein, Kozma, Szeder

Hétméteresek: 1/1 ill 5/1

Kétperces kiállítások: 2 illetve 6 perc

MESTERMÉRLEG

Molnár Ferenc vezetőedző: „Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Vegyes érzelmek vannak bennem, ha a mérkőzésre gondolok. Van még feladatunk, hogy a játékunk szebb képet mutasson. De kezdésnek a győzelem a fontos.”

Varga László, a Tamási KC vezetőedzője: „Futásban nem tudtuk felvenni a versenyt, így csak a gólkülönbség maradt kérdéses. Sajnos az utolsó perceket elrontottuk. Az 5-6 gólos vereség elfogadható lett volna.”

Takács Dusmáta, csapatunk beállósa így látta a mérkőzést:

"Tipikus első meccs volt, kellő drukkal, és sok hibával. Van még mit javítani a játék képén és ehhez minden adott. A cél,hogy meccsről meccsre jobbak és pontosabbak legyünk. Minden egyes mérkőzéssel és győzelemmel nő az önbizalmunk. De a legfontosabb, hogy a két pont a mi zsebünkben van.”

A mérkőzésről készült képgaléria megtekinthető honlapunkon a GALÉRIA - FÉNYKÉPALBUM menüpontban.

Csurgói NKC- Komlósport KC 31-8 (15:3)

Legjobb gólszerzők: Hegedüs Henriett 7, Balogh Bíborka 6, Balogh Kincső 6, Varga Virág 5, Baja Zsanett 5

Gratulálunk fiataljainknak is a mérkőzésekhez, hiszen lelkesen helytálltak a pályán.

Reméljük, még sokszor meg lesz a "három/három" a szezonban.

Szeptember 22-én 11:00 órától idegenben a másik somogyi együttes, a Balatonboglár ellen lépnek pályára a csurgói női kézisek.