Tripla győzelemmel kezdtük a tavaszt

Felnőtt csapatunk öt, ifjúsági csapatunk hét, serdülő csapatunk egy gólos győzelmmel kezdte a tavaszt. Szép volt lányok!

Felnőtt csapatunk a sereghajtó, utolsó helyezett Tamási otthonába utazott a tavaszi bajnoki forduló nyitányán.

Nehezen indult a tavasz és a mérkőzés is, gyenge védekezes gyenge támadás jellemezte a mérkőzés első részét.

A hazaiak edzője a mérkőzés előtt arról panaszkodott, hogy nagyon kevesen vannak.

Ha a bajnokság végén a továbbtanuló játékosai elmennek, nem valószínű,hogy indulni tudnak, talán csak a megyei bajnokságban.

Ennek ellenére keményen belevetették magukat a küzdelembe.

Nem lehetett tudni, hogy melyik a bajnokaspiráns és melyik a kiesés ellen harcoló alakulat.

Álmosan, fásultan kezdtek a csurgói lányok, körülményesen szövögették a támadásokat, Zajcsekné bombái jelentették csupán a pozitívumot.

Fotó: CSNKC MEDIA

Rengeteg ziccer kimaradt, nem volt kapus teljesítmény.

A huszonharmadik percben öt gólos volt a hazaiak előnye..

A végére sikerült kicsit kozmetikázni az eredményt, de így is hatalmas meglepetésre a hazaiak vezettek.

A második játékrész első tíz percében nem kaptak gólt a csurgói lányok, köszönhetően az alaposan feljavult védekezésnek.

Immár a gyors indítások is utat találtak a hazai kapuba, így gyorsan átvette a vezetést a Csurgó.

A végére alaposan elfáradt a hazai csapat, így biztossá vált a csurgói győzelem.

Összességében elmondható, hogy nagyon is idény eleji volt a játék, többen is gyenge napot fogtak ki.

De azt is említsük meg, hogy a második félidőben látott akarat mindenképpen dicsérhető!

Zajcsekné Drávai és Takács D. gólerőssége és harcossága nélkül nem sokra mentünk volna..

Nem igazán találták lányaink önmagukat.

A végére valamelyest sikerült feledtetni a gyenge teljesítményt.

Zajcsekné Drávai Gyöngyi,Takács Dusmáta és Jencski Beatrix teljesítményét lehet kiemelni.

Tamási - Csurgói NKC 20-25 (13-11)

Würtz Ádám Ált. Isk Sportcsarnok, Tamási

70 fő

Játékvezetők: Herceg M. - Piller T.

Csurgói NKC: Kiss, Bodó Sz. 5, TAKÁCS D. 8, Takács I. 2, ZAJCSEKNÉ DRÁVAI GY. 5, JENCSKI 2, Áy, Raczkó P. 3, Csere.: Pervein O., Füstös N., Láza, Tóth I.

Edzők: Molnár Ferenc, Szabó Tünde

MESTERMÉRLEG

Varga László, edző (Tamási):  "Az első félidőben nagyszerűen játszottunk,végig a mi akaratunk érvényesült,megérdemelten vezettünk.A második félidőre elfáradtunk,nem bírtunk a Csurgó meghatározó játékosaival.A vereség ellenére dicséret illeti minden játékosomat!"

Molnár Ferenc, edző (Csurgói NKC): "Hullámzó teljesítmény jellemezte csapatunkat csakúgy, mint az őszi találkozón Tamási ellen. Az első félidőben megjártuk a poklot, de a második félidő teljesítménye feledtette ezt. Védekezésben és támadásban is megmutatkozott a csapat egysége. Sok sérült ellenére győzni tudtunk. És ez a LÉNYEG! Hosszú út vár még ránk, hogy elérjük célunkat."

Ifjúsági mérkőzésen:

TAM BAU Tamási KC - Csurgói NKC 26-33 (15-17)

Góllövők: Pervein (13), Raczkó(8), Czinderi(7), Hegedüs(2), Balogh B.(2), Kozma(1)

Edző: Szabó Tünde

Szabó Tünde, edző: "Sajnos sok játékos hiányzott, de a lányok kitartó munkájának, akaratának meg lett az eredménye. A mérkőzés végére megmutatkozott a két csapat közötti különbség. Felnőtt, ifjúsági, serdülő : 3/3. Soha rosszabb hétvégét. Hajrá CSNKC! "Ahol tudatosság uralkodik, ott elveszettségnek nincs helye."

Serdülő mérkőzésen:

Komló Sport KC-Csurgói NKC 23-24 (12-14)

Góllövők: Hegedüs(9),Balogh K.(4),Balogh B.(3),Varga (3),Németh(3),Baja(2)

Szabó Tünde, edző: "Még nem tudom, hol is a cél, És folyton ellenem dolgozik a szél. De nem fúj vissza, a bőröm páncélból van, A szívem pedig acél." Nagy akart, küzdeni tudás és elszántság vezérelte serdülőinket. Ami meghozta gyümölcsét."

A következő fordulóban február 24-én vasárnap 17:00 órakor fogadjuk a Balatonboglár felnőtt együttesét, 15:00 órakor az ifjúsági,13:00 órakor a serdülő mérkőzés lesza Sótonyi László Sportcsarnokban.