Újabb magabiztos siker

Pécs otthonában játszottuk az idei év utolsó előtti mérkőzését. Szoros mérkőzésre számítottunk hiszen mind a két gárda többnyire fiatalokra épít. A szokásostól eltérően a felnőtt majd a junior mérkőzés vette kezdettét. Az előbbi 11 órától az utóbbi pedig 12:45-től kezdődött. Egy jó iramú, pörgős játékot játszottunk. A mérkőzés góljai felváltva estek (1-1,2-2,3-3,4-4,5-5).

Ezt követően a pécsi gárda 2 gyors góllal lépett meg. Egy Pavlovic és 2 Barta góllal egy 0:3 szériát produkáltunk, így ismét döntetlen volt az állás. Hegedüs találatával vettük át a vezetést a 14. percben. Majoros a büntetőt magabiztosan értékesítette, így két gólra duzzadt előnyünk (9:11). Egy pécsi gólt követően 6 gólt dobtunk zsinórban. Az első játékrész utolsó gólját a hazai csapat szerezte ezzel beállítva a 11:17-es részeredményt.

A második félidő első 10 perce hasonló kimenetelű volt mint az első. A 12. percben Pavlovic két átlövés góljával, valamint Barta találatával már 10 gólos előnyre tettünk szert (16:26). Ezt követően már nem változott a mérkőzés kimenetele. A két csapat között 12 gól volt a legnagyobb különbség, végül 11 gólos sikert könyvelhettünk el (23:34).

Az első tíz percet leszámítva, magabiztos játékkal, végig magunknál tartva az előnyt, győzedelmeskedtünk Pécsett.

PTE PEAC – Csurgói NKC 23 – 34 (11–17)

50 néző

Csurgói NKC: Sterbik A. – Somogyvári B. 2, Hegedüs D. 6, Papp M. 4, Barta C. 6 (1), Antal A., Cs: Dudora N. (kapus), Majoros V. 2 (2), Pavlovic I. 7 , Fekete Á., Füstös A. 1, Hunya A. 2, Kovács E. 4.

Hétméteresek: 4/2 ill. 3/3

Büntetések: 4 perc ill. 10 perc

Junior mérkőzés

Junior csapatunk az éllovas pécsi csapattal mérkőzött meg. Hiányzóink ellenére jól kezdtük a mérkőzést, az első 10 percben tartottuk a lépést a hazaiakkal (3-3), sőt ezután egy 0-3-as szériát produkálva sikerült meglépni az ellenféltől (3-6). Nem tudtuk tovább növelni ezt az előnyt, a következő négy percen zsinórban 4 gólt kaptunk. Majd ezt követően felváltva estek a találatok (10-10), végül az első félidő végére 4 góllal megléptek a hazaiak (16-12).

A második félidőben nem tudtunk közelebb férkőzni, a 44. percben már 10 gól volt a hátrányunk (26-16). Próbáltunk kozmetikázni az eredményen, az 54. percben 6 gólra közelítettük meg a pécsi gárdát, amit a mérkőzés végéig meg is tartottunk (32-26). Sajnos a mi játékunkat rengeteg sérülés, illetve betegség nehezítette, ennek ellenére lányaink mindent megtettek a tisztes helytállásért.

PTE PEAC - Csurgói NKC 32 - 26 (16-12)

30 néző

Csurgói NKC: Dudora N. (kapus) – Majoros V., Antal A., Füstös A. 9(2), Fekete Á. 3, Hunya A. 3, Kovács E. 3, Kondákor K. 3, Cserpán V. 3., Molnár E. 2(1), Knapp E., Hegedüs D.

Hétméteresek: 1/1 ill. 7/3

Büntetések: 6 perc ill. 4 perc