Vereséggel búcsúztunk az idei szezontól

A Haladás csapata ellen 8 gólos vereséget szenvedtünk az idei NBI/B-s bajnokság utolsó fordulójában vasárnap.

Pozitívum, hogy junior csapatunk 9 gólos magabiztos győzelmet aratott, ezzel fő alsóházi riválisaink előtt végezve a 11. helyen zártuk a junior bajnokságot. Jövőre nézve bíztató, hogy klubunk utánpótlásnevelése továbbra is magas minőséget képvisel, méltó az idén 40 éves klubunk utánpótlásnevelő tradícióihoz és hírnevéhez.

Egész bajnoki évadra jellemző játékon a tegnapi napon sem sikerült változtatni.

Sok hibával kapkodva továbbra sem keltettük egységes CSAPAT látszatát a pályán.

Ellenfelünk hasonló erőt képvisel mint mi, - joggal bízhattunk egy szoros eredményben -, de "csapat" nélkül nehéz volt még a papírformát is hozni.

Voltak szép akciógóljaink de alapvetően sok volt a hiba -eladott labdák, koncentrációhiány -, és továbbra sem volt olajozott az együttműködés sem védelmünkben sem támadásunkban játékosaink között.

NBI/B Nyugati csoport Női felnőtt kézilabda bajnokság – 26. forduló

2017. május 21., 16.00,

Sótonyi László spcs.- 120 néző

Csurgói NKC – Haladás VSE SKFT 28-36 (15-17)

Játékvezetők: Bujdosó Máté, Horváth Viktor

Versenybírók: Kertész Adél, Jüngling Károly

CSNKC: (3)Raczkó Petra 1 gól– (9) Füstös Nóra Veronika– (10) Kovács Edina – (16) Telkes Éva Rebeka – (17) Hunya Anna Laura – (23) Boldizsár Bianka 12 gól - (7) Rideg Renáta 4 gól – (36) Szamoránsky Anikó 5 gól – (44) Füstös Alíz – (76)Szloboda Judit 1 gól – (91) Vágó Marietta 1 gól - (61) Majoros Virág 2 gól - (99) Cserpán Virág 3 gól – (1) Tóth Ivett – (13)

MESTERMÉRLEG

Kovács Gábor, CSNKC edző: "Utolsó mérkőzésen folytatódott az egész éves vesszőfutásunk, hiába voltak jó periódusaink, hiába vezettünk 15 perccel a meccs vége előtt 25-24-re, a vége sima lett, köszönhetően 8-10 perces rövidzárlatunknak. Nagyon nehéz éven vagyunk túl, nem sok sikerélmény termett a bajnokságban. Köszönöm a kitartást játékosaimnak, nehézségek ellenére végig partnerek voltak. További sok sikert sportpályafutásukban és jó pihenést a nyári szünetre, rá fér mindenkire!"

Junior mérkőzésen

Csurgói NKC – Haladás VSE SKFT 32-23 (14-23)

Játékvezetők: Bán-Farkas László, Miksó Dániel

Csurgói NKC kerete: (3) Raczkó Petra 2 gól – (11) Fekete Ágota 1 gól – (10) Kovács Edina 2 gól– (16) Telkes Éva Rebeka – (17) Hunya Anna Laura – (21) Czinderi Ivett – (8) Baticz Dorina – (44) Füstös Alíz 4 gól – (9) Kozma Boglárka – (23) Kondákor Karolina 3 gól– (1) Tóth Ivett – (5) Molnár Elizabet 3 gól - (69) Bukovics Csenge - (99) Cserpán Virág 5 gól - (68) Majoros Virág 12 gól

Nyulné Bőzsöny Erika,utánpótlásedző: "Az első félidei fegyelmezetlenségeinket a második játékrészre sikerült javítani .Ennek köszönhető a mai győzelem és a szép búcsú a szezontól. A csapat minden tagja dícséretet érdemel az éves teljesítményéért. Köszünjük a szurkolóknak az éves támogatást!"

Komoly kompromisszumokat kellett klubunk vezetőségének meghoznia bajnoki szezonunk elején és közben is.

A játékosaink földrajzi távolságaival kapcsolatos logisztikát és ezzel együtt a heti 4-5 alkalmas közös edzésmunkát sajnos nem sikerült megoldani, így egész szezonban a heti egyszeri közös edzés volt a jellemző, mely nagyon messze van az NBI/B bajnokság által elvárt heti 4-5 alkalmas közös edzésszámtól.

Így sem CSAPAT-ot építeni, sem komoly eredményeket elérni nem lehet, főleg nem frissen feljutó csapatnak.

Utólagosan bár a felnőtt csapatnál az elvégzett munka nem hozott idén komolyabb eredményt, junior játékosaink rengeteget fejlődtek az idei NBI/B-s bajnokságban. Utólagosan is vizsgálva megfelelő és jó döntés volt a tavalyi bajnoki címet követően az osztályváltás.

Nehéz "tanuló" év volt klubunk számára sok-sok kompromisszummal, azonban elnökségünk január óta a jövő bajnoki szezon játékoskeretének és szakmai stábjának összeállításán dolgozik, mely munkának a gyümölcse reményeink szerint heteken belül beérik.

Jövőre sok minden "másképp" lesz klubunk berkein belül, reméljük más dimenzóba tudunk kapcsolni.

A közeljövőben fogunk tájékoztatást adni jövőbeli céljainkról és híreinkről.

Köszönjük szurkolóink egész éves kitartását és bíztatását, bízunk benne, hogy jövőre pozitív meglepetéseket fogunk nekik okozni!