CELL CUP második nap: újabb győzelem!

Csapatunk a nemzetközi kézilabdatorna második napján magabiztos győzelmet aratott a Körmend együttese ellen 28-19 arányban Veszprémben.

A hivatalos program szerint tegnap este került sor a nemzetközi kézilabda torna hivatalos megnyitójára, ahol csapatonként két fő képviselhette az adott sportegyesületet a megnyitó ceremónián.

A Csurgói NKC együttesét Burghardt Victoria csapatkapitány és Szabó Eszter képviselték.

A megnyitó előtt készült az alábbi kép csapatunkról az óriás betűkkel írt CELL CUP felirat előtt:

A megnyitó este 22 órakor ért véget, így pihenés várt lányainkra a mai Körmend elleni mérkőzés előtt.

A Körmendi DMTE csapata a magyar NB II-es bajnokság Észak-nyugati csoportjának 8. helyén végzett a 2013/14-es bajnoki szezonban.

Csurgói NKC : Körmendi DMTE 28:19

A mérkőzés 5. percében gyors góljainknak köszönhetően 1-3-at mutatott az eredményjelző a mieinknek.

Határozott védekezésünkkel számos körmendi támadást hatástalanítottunk, melyekből indításból és felállt fal ellen is tovább tudtuk növelni az előnyünket.

Jól kiegészítették egymást játékosaink, a mérkőzés bizonyos periódusaiban szélsőinknek sikerült értékesíteni helyzeteiket, máskor átlövőink remekeltek.

Az eredmény alakulása:

7. perc 2-4, 10 perc 3-5, 15. perc 5-8, 20. perc 9-10, 25. perc 10-13 (2x25 perces félidőt játszanak a csapatok a torna folyamán).

Harcos és szoros első félidőt láthatott a közönség.

A második félidőben kijött a két csapat közti különbség, csapatunk gyors kontrákkal és pontos indításokkal felőrölte a körmendi csapatot.

Védekezésünk kivalóan működőtt, kapusunk hétméterest is hárított.

29. perc 11-16, 35. perc 11-20, 40. perc 13:21, 44. perc 15:25, 47. perc 18:27, 50. perc 19:28 (2x25 perces félidőt játszanak a csapatok a torna folyamán).

Hornyák Lajos minden játékosunknak lehetőséget adott, akik lelkes és koncentrált játékukkal igyekeztek meghálálni a bizalmat.

Legjobb góllövő: Burghardt Lukrécia