Csurgói fekete szombat Pécsett

Egy hónappal ezelőtt felkészülési tornán négy gólt kaptunk a PEAC csapatától az első félidőben, ezúttal három gólos vereséget szenvedett felnőtt csapatunk. Komoly veszélybe kerültek bajnoki terveink. Ifjúsági csapatunkat - megsemmisítő -, huszonkét góllal múlta felül a baranyai megyeszékhely ifjúsági csapata. Komoly változásra van szükség.

Fotó: CSNKC MEDIA

Február 3-án felkészülési tornán Pécsett 4-14-es félidőt követően 16-24-es magabiztos győzelmet arattunk a PEAC felnőtt csapata ellen úgy, hogy a mérkőzés előtt délelőtt a Marcali és a Szekszárd ellen már játszottunk egy mérkőzést.

Harmadik mérkőzésként február 3-án mindössze négy(!) gólt sikerült kapnunk a Pécstől.

Majdnem egy hónappal később március 2-án most szombaton azonban jött a hidegzuhany.

Sokat hibázva, nagyon gyenge kapusteljesítménnyel és dekoncentrált játékkal vereséget szenvedtünk.

A félidőben még 14-12-es eredménnyel "partiban voltunk", ám a végére 28-25-re, három góllal alul maradtunk.

A mérkőzés 59. percében Jencski Beatrix balszélsőnk bokaszalag szakadást szenvedett.

Már három mérkőzés óta megfigyelhető felnőtt csapatunk bizonytalan, gyenge játéka.

A sereghajtó Tamási, a középmezőnyben elhelyezkedő Balatonboglár ellen is játékosaink tudásához képest, közel 50%-os teljesítménnyel "üzemelt" felnőtt csapatunk.

Sajnos a kilencedik PEAC ellen nem volt elég ez a hozzáállás.

Ezzel az eredménnyel veszélybe került a bajnokság megnyerése mint korábban kitűzött éves cél, a rengeteg befektetett anyagi és humán erőforrás ellenére..

A súlyos önvizsgálat elengedhetetlen feltétele a továbblépésnek.

A csalódottságon a hétvégén túl kell lennünk és jövő héttől újabb motivációt keresve, frissen, 100%-os koncentráltásgra lesz szükség célunk eléréséhez.

Csapatunk így a második helyre esett vissza a bajnoki tabellán.

PEAC - Csurgói NKC 28 - 25 (14-12)

Pécs, Egyetemi Sportcsarnok

80 fő

Játékvezetők: Kiss Zoltán, Hazzag István

Csurgói NKC: Kiss, Bodó Sz. 1, Takács D. 2, Takács I. 4, ZAJCSEKNÉ DRÁVAI GY. 7, Jencski 4, Áy, Raczkó P. Csere.: Pervein O.5, Füstös N.2, Láza, Tóth I., Kozma B., Balogh B,

Edzők: Molnár Ferenc, Szabó Tünde MESTERMÉRLEG

Molnár Ferenc, edző (Csurgói NKC): "További sérülések nehezítették meg a pécsi összecsapást, amit az ellenfél szépen ki is használt. Ez megmutatkozott a végeredményen is. Helyzetek kihasználnálásában is alul múltuk önmagunkat, ami megpecsételte a két pont sorsát. Sok munka vár még ránk, hogy elérjük célunkat. Hajrá CSNKC!"

Ifjúsági mérkőzésen:

Végeredmény (ifjúsági):

PEAC - Csurgói NKC 32-11 (17-4)

Az első félidőben négy gólt sikerült szereznünk a bajnokságot vezető pécsi ifi csapat ellen.

Második játékrészben huszonkét gólos csapást mért ránk a baranyai alakulat.

Pécsett teljesen más gyermek létszámból tudnak válogatni az utánpótlásedzők, mint Csurgón.

Pécsett huszonnégyszer (!)  többen laknak mint Csurgón, így utánpótlás mérkőzéseken mindig nagyon nehéz a dolgunk ellenük.

Ifjúsági csapatunk az ötödik-hatodik helyezett jelenleg a bajnokságban, egy vasárnapi rivális csapat mérkőzés eredményétől függően.

Március 10-én vasárnap 17:00 órától felnőtt csapatunk a Veszprém Pannon SE csapatát fogadja a Sótonyi László Sportcsarnokban, 15:00 órától az ifjúsági mérkőzés kezdődik.