Emelt fővel búcsúztunk a Magyar Kupa további küzdelmeitől

Mint azt várni lehetett, nagy arányú győzelmet aratott az érdi együttes szerdán, a Magyar Kupa 4. fordulójában otthonunkban. DE, ami mindenképp kiemelendő, lányaink méltóképp helyt álltak és egy számunkra felettébb hízelgő végeredmény született a két osztály közti különbséget figyelembe véve.

A Sótonyi László Sportcsarnok felújítási munkálatai miatt, a Nagyváthy János Szakközépiskola Tornatermében léptünk pályára. A nagy érdeklődést mutatja, hogy szinte megtelt a lelátó ami nem gyakori klubunk életében.

A bemutatásokat követően csapatunk kezdte meg a mérkőzést, amiből meg is született az első gólunk Barta Cintia betörését követően. Majd ismét mi tudtunk gólt szerezni, köszönhetően az érdiek pontatlan kezdésének, és persze Sterbik Anita nagyszerű védéseinek is. Ezután sajnos 10 percig nem sikerült betalálnunk, amit ellenfelünk indításgólokkal, hétmétereseik értékesítéseivel büntetett( 2:5). Barta hétméteres góljával, valamint Hegedüs akció góljával sikerült felzárkózni egyetlen találatra.(4:5). Azonban az érdi alakulat egyel nagyobb sebességre kapcsolt és 4 gyors találatot követően beállították a félidei 7 gólos különbséget. (8:15)

A második játékrész ellentétes képet mutatott, ezúttal ők kezdték jobban ezt az etapot, 2 gólt szerezve. Azonban erre még válaszolni tudtunk szintén két találattal. Pavlovic remek betörését követően Barta értékesítette magabiztosan sorozatban a negyedik hétméteresét (11:18). A 7. percig tartani tudtuk ezt a különbséget, majd egy kettős emberhátrányt követően először lett közte tíz (12:23). Ekkor már látszottak lányainkon a fáradtság jelei, itt már több hibát is elkövettünk amelyet rutinos ellenfelünk könyörtelenül ki is használt. Hornyák Lajos próbálta frissíteni csapatunkat, így már többen is pályára léphettek. Támadásainkat már kevésbé sikerült gólra váltani, míg ellenfelünk labdaszerzés után talált be, valamint beállójuk volt eredményes, ezzel fokozatosan növelve előnyüket.

A mérkőzés utolsó hazai gólját Fekete Ágota szerezte ezzel beállítva a mérkőzés végeredményét. (16:29)

Így lányaink a nyolcaddöntőt követően emelt fővel búcsúztak a Magyar Kupa további küzdelmeitől, elérve ezzel klubunk egyik legnagyobb sikerét, valamint egy méltó helytállást tanúsítva az első osztályban szereplő Érd csapata ellen.

Köszönjük mindenkinek aki kilátogatott a mérkőzésre és buzdította csapatunkat!