Izzadtságszagú rinyapontok

Vasárnap az évek óta az NBI/B alsóház aljában helyet foglaló rinyamenti alakulatot fogadta csapatunk a Sótonyi László Sportcsarnokban hazai pályán.

forrás: CSNKC MEDIA

Somogyi ellenfelünk 2013-ben kilencedik, 2015-ben tizedik, 2016-ben tizedik, idén a mérkőzés előtt tizenkettedik helyen állt a tabellán.

Így vagy úgy de minden évben sikerült elkerülniük a kiesést az NBI/B-s bajnokságból.

A 2012-ben még a megyei bajnokság ötödik helyét elfoglaló – idén alapításának 40. évfordulóját ünneplő - csurgói klub, 2016-ban bejutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé és immáron az NBI/B-ben, a magyar másodosztályban vívja mérkőzéseit.

A múltat figyelembe véve szoros mérkőzésre volt kilátás.

Elsősorban a rinyamentiek számára volt komoly tétje, hiszen "presztizscsataként" készültek erre a mérkőzésre.

Csapatunk két kapusát betegség és sportsérülés miatt nékülöznie kellett Kovács mesternek, így a junior mérkőzést is végigjátszó Telkes Rebekának kellett helyt állnia felnőtt mérkőzésünkön a kapuban.

Három belső poszton játszó kiemelkedő játékosunkra sajnos rajtunk kívülálló okok miatt nem számíthattunk, így gyengébb összeállításban kellett pályára lépnünk.

Lendületes csurgói kezdés volt látható a mérkőzés első perceiben hiszen 4-1-es szériával kezdtek mieink meglepve a vendégeket, kilenc perc kellett, hogy 5-4-re korrigálják az eredményt ellenfeleink.

Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az első játékrész 20. percére 11-13-as állást mutatott az eredményjelző.

Forrás: CSNKC MEDIA

Helyenként laza védekezés jellemezte a csapunkat, Telkes Rebeka szép védéseket produkált a csurgói kapuban.

Fekete Ágota balszélen mutatott játéka és ziccerkihasználása kiváló volt, négy gólt szerzett az első félidőben.

Szamoránszky Anikó átlövésgóljai futtából ugyancsak segítették a hazai csapatot.

Felváltva estek a gólok a félidőig 17-19-es eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Még motiváltabban érkezett ki csapatunk a második félidőre, mint ahogy az elsőre. Rögtön két gólt szereztünk, ellenfelünk is betalált mellyel 19-20-ra alakult az állás, de itt nem álltunk meg, hála Boldizsár Biankának és Szamoránszky Anikónak akik együtt három gólt szereztek az elkövetkező percekben, így az állás 22-21-re módosult a 36. percre.

Cserpán Virág tökéletesen hatástalanította ellenfelünk balszélsőjét, aki erőtlen, gyenge próbálkozásaival a vendégek egyik leggyengébb játékosa volt a második játékrészben.

Az 50. percre 26-27 volt az állás, felváltva dobta mindkét csapat a gólokat. Jelentős izgalmakat hozott a találkozó utolsó tíz perce, ahol négy vendég és hat hazai gól esett. Az 59. percben a csurgói Füstös Nórát ziccerben a hatos vonalnál földre rántották - nem ítéltek sem büntetőt sem kiállítást a játékvezetők -, a túloldalon vendégjátékos Magó szabálytalan lépésgólját viszont szabályosnak ítélték.

A sporttársak is hibázhatnak, hibázni emberi dolog - szokták mondani.

E két esemény eldöntötte a mérkőzést a végjátékban.

Nem volt már sok hátra amikor a mérkőzés egészén kiemelkedő teljesítményt nyújtó Boldizsár Bianka betalált a rinyamenti kapuba, így kialakítva a 30-31-es végeredményt.

Csurgói NKC - Rinyamenti KC 30-31 (17-19)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 250 néző

Vezette: Bujdosó Zoltán, Mihály András

Versenybírók: Akácsos Szilárd, Nagyvizeli József

Csurgói NKC: (3) Raczkó Petra – (5) Fekete Ágota – (7) Rideg Renáta – (9) Füstös Nóra Veronika – (10) Kovács Edina – (16) Telkes Éva Rebeka – (17) Hunya Anna Laura – (23) Boldizsár Bianka – (36) Szamoránsky Anikó – (44) Füstös Alíz – (68) Majoros Virág – (76) Szloboda Judit – (91) Vágó Marietta – (99) Cserpán Virág

Kezdőcsapat: Telkes – Kovács E., Füstös N., Szamoránsky A. 8, Rideg 4, Boldizsár 12 (3), Fekete 4 Csere: Cserpán 1, Füstös A. 1, Majoros, Vágó Vezetőedző: Kovács Gábor

MESTERMÉRLEG

Kovács Gábor (vezetőedző, Csurgói NKC): "Hatalmasat küzdöttünk, a csapat a teljesítő képesség határát súrolta, ez mégis kevésnek bizonyult! A játék képe alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna."

Junior mérkőzésen:

Csurgói NKC - Rinyamenti KC 27-29 (13-15)

Apró hibákon múlott a végén a csurgói siker. Kiemelkedő Cserpán Virág 13 gólja és a csapat egységes játéka.

Csurgói NKC: Telkes - Kondákor 1, Kozma, Molnár, Fekete 1,Raczkó, Hunya 2, Füstös 2, Kovács 2, Baticz, Majoros 6, Cserpán 13(!)

Nyulné Bőzsöny Erika (vezetőedző, Csurgói NKC junior): "Ennyi kihagyott helyzettel és sok technikai hibával nem lehet meccset nyerni. Saját magunkat vertük meg."

Bizonyára magas sportértéke van egy egy gólos győzelemnek is egy NBII-ből frissen feljutott csapat ellen, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a rinyamenti alakulat negyed órát is meghaladó örömtánca és ünneplése a mérkőzés lefújását követően.

Nem sok pihenő vár lányainkra, ugyanis február 25-én pénteken az utóbbi időben szép és stabil teljesítményt mutató baranya megyei Mohácsra látogatnak kézis lányaink, de mint tudjuk papírforma ebben a bajnokságban nincs, így pozitív reményekkel, a hétvégi küzdős, hajtós játékkal szeretnének bizonyítani.