Kellemetlen nem várt vereség

Egy gólos vereséget szenvedett felnőtt csapatunk a baranyai U22-es utánpótláscsapattól. Ifi csapatunk két góllal maradt alul.

Fotó: CSNKC MEDIA

A mérkőzés első perceiben "bent maradtunk még az öltözőben", a kilencedik percben 5-2-t mutatott az eredményjelző az U22-es utánpótláscsapat javára.

Folyamatosan kezdtünk felébredni, a 22. percben már mi vezettünk 7-9-re.

Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok a félidőben 13-14-es előnnyel fordult csapatunk.

A második félidőben jól kezdtünk 15-18-as három gólos előnyre tettünk szert a mérkőzés 35. percére.

A második félidő nagy részében a Csurgó dominálta a játékot, két-három gólos vendég vezetéssel telt a játékrész.

Az 51-54. percben azonban teljesen leblokkoltunk, négy gólos mislenyi sorozat következett ezzel 28-27-re átvették a vezetést hat perccel a mérkőzés vége előtt.

Ezt követően egyenlítettünk és átvettük a vezetést, de az utolsó percek nyomását az utánpótláscsapat bírta jobban és egy góllal megnyerte a mérkőzést.

A zömében lelkes tizenkilenc és húsz éves játékosokkal pályára lépő baranyai utánpótláscsapat legyőzte a tapasztaltabb, rutinosabb játékosokkal rendelkező felnőtt csapatunkat.

A tizenhat (!) éves Kovács Véda tíz és a tizenkilenc éves Péter Panna kilenc góllal - ebből hat büntető -, vették ki a részüket csapatuk sikeréből.

Ezzel csapatunk elveszítette veretlenségét és a tabella második helyére szorult.

Szandai Martina irányítónk sérülést szenvedett, felépülésének ideje egyenlőre kérdéses.

Csapatunkból egy játékosunk 8 gólt, két játékosunk 7-7 gólt szereztek valamint a büntető dobásokat hibátlanul kihasználtunk, mégsem győztünk.

Kozármisleny U22 - Csurgói NKC 31-30 (13-14)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok

150 néző

Vezette: Fehér Viktória - Répás Georgina

Versenybíró: Tasnádi László

Csurgói NKC: Kiss, Jencski(4),Takács I.(7), Szandai,Takács D.(8), Áy(2), Bodó(2) Csere: Tóth, Raczkó, Füstös, Láza, Zajcsekné-Drávai(7), Pervein, Kozma, Szeder. Edzők: Molnár Ferenc, Szabó Tünde

Kétperces büntetések: 6 illetve 12 perc

Kiállítás: Takács Dusmáta

Büntetők: 9/6 ill. 5/5

Edzők: Molnár Ferenc, Szabó Tünde

Felnőtt kézis lányaink öt napos pihenőt kaptak Molnár Ferenctől a héten és tekintve, hogy szabad hétvégéje lesz csapatunknak reméljük lányaink tudnak pihenni és erőt gyűjteni a november 10-i a tabella tizedik helyezett Duna-Pent NKSE elleni hazai találkozóhoz.

Ifjúsági mérkőzésen:

Kozármisleny U22 - Csurgói NKC 23-25 (6-13)

Legjobb csurgói dobók: Pervein 11, Raczkó 6

Edző: Szabó Tünde

Ifi csapatunk felnőtt csapatunkhoz hasonlóan november 10-én lép újra pályára Csurgón a Duna-Pent NKSE csapata ellen.