Klubtörténelmi mérföldkő: 22 év után legyőztük a Nagyatádot!

24-17-re hét góllal győztük le az NBI/B nyugati csoportjában versenyző somogy megyei alakulatot.

Csapatunk kemény védekezéssel és szép támadási megoldásokkal a félidőtől magabiztosan kézben tartotta a mérkőzést.

Ezzel egy klubtörténelmi rekordot is sikerült megdönteni, hiszen legutóbb közel 22 éve 1997. november 10-én győztük le őket.

A sporttörténelem mindig tartogat számunkra meglepetéseket, így volt ez a mostani hétvégén is.

1997. november 10-én volt legutóbb csurgói győzelem, amikor az NBII Dél-nyugati csoportjában a Csurgói NKK csapata találkozott az újonv Nagyatádi VSE csapatával Csurgón.

A másnapi Somogyi Hírlap beszámolója szerint az őszi szezon zárófordulójában a legerősebb összeállításában tudott pályára lépni a csurgói együttes.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a haziak magabiztos győzelmet arattak a sok hibával játszó újonc Nagyatádi VSE ellen.

A győztes csurgói csapat játékoskerete: Ráskó (kapus) - Foszák, Szabó Á.(7), Hosszú, Balogh P. (9), Szabó G. (9), Balogh V. (1), Csere: Jancsi (2) Edző: Határ György

Csurgói NKK - Nagyatádi VSE 28-19 (13-10)

2019. október 26-án ismét esélye nyílt klubunknak legyőzni a Nagyatádot, a kiemelkedően magas 400 fős csurgói nézőközönség előtt.

A csurgói csapat a Scholtz (kapus) - Simsik, Hanusz, Márczy, Vukcevic, Takács, Orsós felállásban kezdte a mérkőzést.

Gyengén kezdtük a mérkőzést az ötödik percben 1-3-ra vezetett az ellenfél, ám a tizenkeddik percben már 3-3 volt az állás, csurgói részről Márczy, Hanusz és Simsik voltak eredményesek.

Simsik kilenc gólt lőtt a Nagyatádnak (Fotó: CSNKC MEDIA)

A huszonegyedik percig felváltva estek a gólok, illetve felváltva estek a rontott lövések is.

A mérkőzés tizennegyedik percétől azonban csapatunk vezetett hol döntetlen volt.

A huszonnyolcadik perctől már átvettük a vezetést és előbb 10-9-re majd 13-10-re vezettünk a feliődben.

Kellettek Scholtz védései is ahhoz, hogy növelhettük előnyünket.

Scholtz Andrea folyamatosan nyeri vissza régi formáját (Fotó: CSNKC MEDIA)

Márczy Tekla öt, Simsik Cyntia négy gólt szerzett az első félidőben, védekezésben Vukcevic, Hanusz és Scholtz teljesítménye emelhető ki.

Márczy Tekla nagyot küzdött az egyik legjobb csurgói volt (Fotó: CSNKC MEDIA)

A második félidő szerencsére úgy folytatódott ahogy az első bejeződött és stabil 2-3 gólos csurgó vezetés alakult ki.

Ezt a vezetést folyamatosan tudtuk tartani és a 42. percre 18-14-es négy gólos csurgói előny volt már.

Simsik Cyntia 40 másodpercen belül két gólt is szerzett.

Scholtz Andrea védései egy picit alábbhagytak, így Mato Matijevic csurgói vezetőedző Kiss Orsolyát hozta be a csurgói kapuba.

Kiss Orsolya hat lövésből ötöt hárított (Fotó: CSNKC MEDIA)

Az ötvenegyedik percben 20-17-re vezettünk, amikor Pap Mercédesz szerzett egy szép átlövést a csurgóiaknak négy gólosra növelve az előnyt.

Ezt követően Kiss Orsolya parádézott a csurgói kapuban akinek nem lehetett szinte gólt lőni - tíz perc alatt hat lövésből ötöt hárított!

Bár a különbség tovább nőhetett volna, sok támadásunk kimaradt, Pap Mercédesz átlövésből és Simsik Cyntia betörésből és büntetődobásból voltak eredményesek, így tudtuk növelni hét gólosra a csurgói előnyt.

Védekezésünk a Vukcevic.Hanusz párosra és Orsós Alexandra stabil védekezésére alapult.

A játékvezető páros több furcsa és érthetetlen döntéseire a csurgói közönség hangos kiabálásokkal válaszolt.

A második játékrészben ellenfelünk 7 gólt tudott nekünk lőni és a mérkőzés utolsó tíz percében nem tudtak betalálni a csurgói kapuba.

A második félidőben magabiztosan uraltuk a mérkőzést és végig stabil vezetéssel hét gólos győzelmet arattunk!

A mérkőzés lefújásának pillanatában nagy öröm volt a 400 fős (!) közönség soraiban a Sótonyi László Sportcsarnokban és a pályán is!

Lányaink egymást ölelve tapsolták meg a közönségnek a folyamatos bíztatást!

Csurgói öröm (Fotó: CSNKC MEDIA)

Ezúton is külön köszönjük két elszánt dobos csurgói szurkolónknak akik hatvan percen át bíztatták csapatunkat és minden bizonnyal ők voltak a nyolcadik csurgói játékos a pályán!

Ez nagyon sokat jelentett!

A mérkőzés érdekességei között elmondható, hogy közel 22 éve győztük le a Nagyatád együttesét és akkor is 13-10-re vezettünk félidőben ellenük.

Az akkori győztes csurgói csapat kapusa Ráskó Anna, jelenleg klubunk technikai vezetője és U13-as csapatának edzője.

1997-ben győztes csapattag volt Balogh Veronika is, közel 22 évvel később a mostani győztes csapat tagjai között pedig ott volt lánya Hanusz Boglárka is, aki három gólt szerzett.

A legutóbbi 2018. május 18-i Csurgói NKC - Rinyamenti KC mérkőzésen mostani edzőnk Mato Matijevic ült a Nagyatád kispadján, akkor 21-28-ra hét góllal maradtunk alul, most pedig mi győztünk hét góllal győztünk Matoval.

Fontos és szép klubtörténelmi nap volt szombaton Csurgón, ennek emlékét sokáig megőrízzük!

Csurgói NKC - Rinyamenti KC 24-17 (13-10)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok

400 néző

Csurgói NKC: Scholtz 38%, KISS 83% (!), Tóth I.,(kapusok), VUKCEVIC, Bodó, Orsós, Hanusz 3, Tornóczky, SIMSIK 9 (3), Bab, Pervein, Takács I. 2, Füstös, Ghetu, PAP 4, MÁRCZY 6

Vezetőedző: Mato Matijevic

Rinyamenti KC: Druzsin, Szalai (kapusok) - Hegedüs 6, Kadlicsek 2, Brezovszky, Szandai, Nagy 7, Magó, Kovács, Karsai, Bárdió 1, Bozsok, Antal 1

Edzők: Katona Sándor, Madarász Péter

Az eredmény alakulása: 9. perc: 2-3, 20. p.: 7–6, 29. p.: 13–10, 46. p.: 19–14, 55. p.: 24–17

Kiállítások: 8 illetve 14 perc

Hétméteresek: 7/5, illetve 2/2

Játékvezetők: Fehér Viktória, Kékesi Krisztina

MESTERMÉRLEG

Mato Matijevic (Csurgói NKC): "Nehéz meccs volt főleg az első félidő, de jó védekezéssel és jó döntésekkel támadásban elértük a vágyott győzelmet. Jó játékot nyújtottunk a szurkolóknak is és elégedettek lehetnek a látottakkal, sokat szurkoltak és támogattak minket majd korrektül gratuláltak a végén megtisztelve a mérkőzésünket. Köszönjük nekik!"

A mérkőzésről készült képgaléria honlapunkon a GALÉRIA - FÉNYKÉPALBUM menüpontban érhető el.

Most szabadhétvége vár csapatunkra és november 6-án szerdán Győrbe utazunk a Győri Audi ETO U19-es csapatához!