Nyolc gólos győzelem a Dorog ellen!

29-21-re győztük le a Dorogi ESE csapatát hazai pályán szombaton. Több sérültünk is felépült és visszatért a pályára, fontos két pontot szereztünk.

Nehéz két héten vagyunk túl több sérülés és betegség nehezítette az felnőtt csapatunk edzésmunkáját.

Annak ellenére, hogy a tabella utolsó helyezettjét fogadtuk hazai pályán, nem volt sem sima és lefutott meccs, a női kézilabdában nincs papírforma.

A Dorogi ESE csapata egy szakmailag jól felkészített gyors és lelkes fiatalokból álló alakulat, aki ősszel egy góllal maradt csak alul az NBI-es álmokat dédelgető Vasas ellen, így ellenük soha nem lefutott a mérkőzés.

A mérkőzés elején közel négy percig nem esett gól a találkozón.

A hetedik percben még csak 4 gól esett 2:2 volt az állás.

Pap Mercédesz csapatunk egyik vezére volt (Fotó: CSNKC MEDIA)

Ezt követően felváltva estek a gólok, az első félidőben 14:10-et mutatott az eredményjelző csapatunknak.

Sajnos két hétméterest és több ziccert is hibáztunk, de szerencsére a védekezésekkel és védésekkel ezeket sikerült javítanunk.

Scholtz Andrea legjobb formáját hozta a csurgói kapuban (Fotó: CSNKC MEDIA)

A második félidő elején egy picit megtorpant a gólgyártásunk, de kemény védekezésünknek köszönhetően nem csökkent előnyünk.

Ötletes kreatív támadójátékot produkált belső hármasunk és beállósunk a második játékrészben, így folyamatosan növelni tudtuk előnyünket.

Európa-bajnok beállósunk Vukcevic Sara támadásban és védekezésben is kiemelkedő volt (Fotó: CSNKC MEDIA)

Győzelmünk nem volt veszélyben, de ez a két pont fontos és értékes számunkra.

Dícséret illeti egész csapatunkat a motivált és hajtós játékért!

Csapatunk megköszöni szurkolóinknak a bíztatást (Fotó: CSNKC MEDIA)

Csurgói NKC - Dorogi ESE 29-21 (14-10)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok

150 néző

Csurgói NKC: SCHOLTZ 46%, Kubina M., Tóth I.,(kapusok), VUKCEVIC 7, Bodó 1, Orsós, Tornóczky 3, Bab 1, Áy, Takács I. 3, Ghetu 2, PAP 6, MÁRCZY 6 Vezetőedző: Mato Matijevic

Dorogi ESE: Dobány, Pompor, Stadler (kapusok), Forgács 2, Kőszegi, Szabó D 2, Turák, Szabó J 5, Balogh V 3, Kaposvári 7, Imrei, Markos 1, Forgács V 1, Potondi

Edzők: Bóna Gergely, Géber Károly

Az eredmény alakulása: 9. perc: 3-3, 20. p.: 11–7, 29. p.: 14–10, 45. p.: 20–18, 56. p.: 26–19

Kiállítások: 12 illetve 8 perc

Hétméteresek: 7/5, illetve 6/5

Játékvezetők: Csányi Tibor, Drinóczi Balázs

MESTERMÉRLEG

Mato Matijevic (Csurgói NKC): "Nem volt könnyű, de nyertünk, reméljük a győzelem útjára léptünk és boldogok vagyunk, hogy néhány nehezebb hét után elértünk ide!"