Pécsváradon játszották csapataink idei első NBII-es mérkőzésüket

Női csapatunk kitűnő védekezéssel 16-8-as félidő után 29-19 arányban győzte le ellenfelét.

A mérkőzés kicsit furcsán indult, hiszen a játékvezetők kezdő sípszó utáni első fütyülése már kétperces kiállítást jelzett. A 7. percben már 3 kiállításnál járt csapatunk, melyből két kiállítást egy játékos kapott. Szabóné Kepler Gabriella edző támadásban és védekezében kettős cserével volt kénytelen megoldani a feladatot. A védekező játékosok nagyon fegyelmezett kitűnő játékot bemutatva 8 gólon tudták tartani az ellenfelet az első játékrészben. A második félidőben tovább folytatták a lányok a kiemelkedő védekezőmunkát, melyre építkezve tovább növelték előnyüket. Amennyiben a gyors lerohanásokat még pontosabb passzolással sikerült volna megoldani, akár 15-20 gól is lehetett volna a különbség.

Jók: Az egész csapat. Védekezésben még ezen felül is ki lehet emelni Szabó Eszter és Füstös Nóra  kitűnő játékát.

Junior csapatunk 43-14 arányban győzött az első mérkőzésén. Jó játékkal fektették vállra a pécsváradi juniorokat.

Pécsvárad-Csurgói NKC 19-29 (8-16)

Pécsvárad, V.: Mazzag-Papp T.

Csurgó: Göncz, Barbér, Kovács E, Balogh 2, Hosszu, Seléndi 2, Burghardt V. 4, Burghardt L. 5, Kernya 2, Huszics, Füstös 6, Kovács B. 4, Szabó 4, Görcsi, Knapp. Edző: Kepler Gabriella

Kepler Gabriella: Sokat készültünk és mindenki motiváltan várta,hogy újra induljon számunkra az NB-II. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, a védekezés nagyon jól működött. A 16 perc emberhátrányban játék kicsit túlzás,de kibírtuk. Támadásban türelmesebb és pontosabb játékra kell törekednünk a jövőben. Egységében volt jó az egész csapat.

Ifi: Pécsvárad-Csurgó NKC Junior: 13-42 (8-13)