Sikeres hétvége: újabb háromszor két csurgói pont!

Felnőtt, ifjúsági és serdülő csapataink is itthon tartották a két pontot vasárnap. Felnőtt csapatunk továbbra is vezeti a bajnokságot, két utánpótlás csapatunk a bajnokság felsőházában állomásoznak.

Nehézkes és nyögvenyelős - sajnos e két szó illik legjobban felnőtt csapatunk hétvégi mérkőzésére.

Sajnos Áy Nikolett balátlövőnk és Szandai Martina irányítónk sérülés miatt nem léphettek pályára ezúttal, ez részben zavart is okozott több poszton is játékunkban.

Ha a támadásunkat nem érhetik dícsérő szavak, akkor a védekezésünket főleg nem.

A dekoncentráltan, sok hibával játszó hazai csapat végül két gólos győzelmet aratott.

Fotó: CSNKC MEDIA

A mérkőzés 15. percében szélsőnknek Raczkó Petrának ziccerben egy nagyon durva visszarántással, szinte kitépte a dobó kezét a boglári balszélső játékos..

Érdekes, hogy ebben sem a fiatal, mindössze ötödik (!) NBII-es mérkőzésüket vezető bizonytalan és rutintalan játékvezető játékvezető sporttársak, sem pedig a sok rutinnal bíró játékvezető ellenőr kolléga sem gondoltak sem piros lapos sem sárga lapos figyelmeztetésre sem..

Ha a koncentráció nem is sikerült játékosainknak, de a küzdés mindenképpen, akaratukkal sikerült kompenzálni a hibák számát, így hoztuk a mérkőzést.

Reméljük lányainknak sikerül a PEAC elleni találkozóra odafigyelve és összpontosítva felkészülniük és tudásukhoz méltó eredményt produkálni.

A hétvégén a PEAC otthonába utazunk, legutóbb a januári pécsi felkészülési tornán, 14-4(!)-es félidőt követően 24-16-ra győztük le a baranyaiakat, úgy hogy teljes keretünk összes játékosa lehetőséget kapott.

Csurgói NKC - BBSC Balatonboglár 28-26 (17-16)

Sótonyi László Sportcsarnok, Csurgó

150 fő

Játékvezetők: Gréczi Gergő - Koltai Dániel

Játékvezető ellenőr: Balaskó László

Csurgói NKC: Kiss, BODÓ SZ. 4, TAKÁCS D. 8, Takács I. 3, ZAJCSEKNÉ DRÁVAI GY. 4, Jencski 4, Áy, Raczkó P. 3, Csere.: Pervein O.1, Füstös N.1, Láza, Tóth I., Kozma B., Balogh B, Czinderi I

Edzők: Molnár Ferenc, Szabó Tünde

MESTERMÉRLEG

Molnár Ferenc, edző (Csurgói NKC): "A kezdeti nehézségek ellenére sikerült csapatunknak összeszednie magát. Kemény védekezésünk sokat lenditett csapatunk teljesítményén. Támadásban is följavult játékunk, ami sikerre vitte csapatunkat! Szép munka! Hajrá CSNKC!"

Ifjúsági mérkőzésen:

Végeredmény (ifjúsági):

Csurgói NKC- BBSC Balatonboglár 36-22 (17-10)

Nehezen indult a mérkőzés de tizennégy gólos magabiztos CSNKC siker lett a vége!

BRAVO CSNKC ifik!

Csurgói NKC: Nagyvizeli J,, Balogh K. 3,Balogh Bíborka 2, Baja Zs 4, Hegedűs H. 1,Varga V.,Kanyó J., Bukovics Cs.,Mester M. 1, CZINDERI I. 12, Peterdi A. 1, Tóth V., Kozma B. 1, RACZKÓ P. 5, PERVEIN O. 13,

Edzők: Szabó Tünde, Molnár Ferenc

Szabó Tünde (edző, Csurgói NKC): "A kezdeti nehézségek ellenére sikerült csapatunknak összeszednie magát. Kemény védekezésünk sokat lenditett csapatunk teljesítményén. Támadásban is följavult játékunk, ami sikerre vitte csapatunkat! Szép munka! Hajrá CSNKC!”

Ezzel a győzelmével feljött a bajnoki tabella negyedik helyére ifjúsági csapatunk!

Legközelebb Pécsett március 2-án a PEAC csapata ellen lépnek pályára ifjúsági játékosaink!

Serdülő mérkőzésen:

Végeredmény (serdülő):

Csurgói NKC- BBSC Balatonboglár 32-12 (18-4)

Az első félidőben mindössze négy gólt "engedtek" serdülőink a balatonboglári serdülőknek. A második félidőben még nagyobb fokozatra kapcsolt a Csurgó és húsz gólos hazai győzelem lett a vége!

BRAVO CSNKC serdülők!

Csurgói NKC: Nagyvizeli J,, Balogh K. 3,Balogh Bíborka 5, Baja Zs 4, Hegedűs H. 5,Varga V. 6, Németh D. 5, Vurovecz B.,Miháldinecz A. 3, Kránicz K. 1, Kozma K.,

Szabó Tünde (edző, Csurgói NKC): "Az első perctől kezdve nagy odaadással játszott a csapat, ami az eredményen is megmutatkozott. A mérkőzés folyamán mindenki lehetőséget kapott, amivel maximálisan élt. A lányok hozzáállásával meg vagyok elégedve. Nagyon szép győzelmet arattunk. Csak így tovább! Hajrá CSNKC!”

Ezzel a győzelmével továbbra is stabil hatodik helyezett a bajnoki tabellán serdülő csapatunk!

Legközelebb Pécsett február 27-én a PSN Zrt. 1 csapata ellen lépnek pályára serdülőink!