Siófokról is elhoztuk a két pontot

A magyar kupa III. fordulót követően kicsit félve vártuk a Siófok elleni hétvégi mérkőzést, mert nem tudtuk mennyit vett ki lányainkból a szerdai mérkőzés.Kezdésünkön talán kicsit látszott a fáradtság, és a hazai kemény védekezésnek is köszönhetően, a negyedik perc után tudtuk megszerezni első gólunkat. Onnan már megkezdtük a gólgyártást, a 10. percben 1-4-re vezettünk. Sajnos,a 10. perc környékén az ellenfél súlyos szabálytalansága következtében Kurucz Ivettet kellett nélkülöznünk a mérkőzésen. Hibák mindkét oldalon voltak, de így is sikerült tartanunk a 3-4 gólos előnyünket. A 16. percben Sterbik Anita védését követően Pavlovic átlövésgóljával 3-7 volt a mérkőzés állása. Ezután felváltva estek a gólok a 24. percben egy hazai beállós gólra Antal Anett válaszolt jobbszélről egy szép góllal.Ezutan 7-12 volt az eredmény. Több technikai hibánkat kihasználva a 29. percben 2 gólra szárkózótt az ellenfél, mikor már a sokadik 2 perces büntetést osztották ki a bírok. Kettős emberhátrányban fejeztük be az első félidőt ami végül 14-16-os állást hozott.

A második félidőt ismét egy kiállítással kezdtük, már hármas emberhátrányban játszottunk. Igy is sikerült betalálnunk, amire egyből válaszolt a siófoki együttes. Mindkét csapat rentgeteg kiállítása ellenére is eltudtunk lépni, Pavlovic kezdett bele a gólgyártásba. A 39. percben egy Pavlovic bombagólt követően már 5 gól volt a különbség ismét.(17-22) Ezt követően ismét elkezdett zárkózni a hazai együttes, de 3 gólon belül már nem tudtak jönni.21-25-ös állásnál ket Barta akciót követően már 6 gól volt előnyünk.

Előnyünket már nem engedtük ki kezünkből, sőt az 54. percben már 9 góllal megléptünk. Innen már eldőlni látszott a mérkőzés, a hazai csapat még próbált kozmetikázni az eredményen.
A 60. percben még Pavlovic lőtte ki a felsőt 10 méterről, amire egy hetes találattal válaszolt az ellenfél, beállítva a 30-36-os végeredményt.

A csurgói lányok közös csapatteljesítménnyel érték el a sikert,
de Ivana Pavlovic 17(!) lőtt góljával klasszis teljesítményt nyújtott.

Fotó: CSNKC MEDIA

Siófoki KTC KFT II - Csurgói NKC 30-36 (14-16)

2015.11.15., Siófok, Munkacsarnok

250 néző

Csurgói NKC: Sterbik – Knapp, Kurucz, Hegedüs D. 5,Papp M, Barta 6, Antal A. 3 Cs: Dudora (kapus), Majoros 3 (3), Pavlovic 17 (2), Cserpán, Fekete Á.,Molnár E,Tóth I, Füstös A 1, Hunya, Kondákor K, Kovács E

Hétméteresek: 7 ill 5

Büntetések: 22 ill 18 perc

Vezetőedző: Hornyák Lajos

Következő bajnoki mérkőzésünket november 21-én szombaton 11:00 órától játszuk a Tolna KC csapata ellen az Eötvös József Általános Iskola tornatermében.
Juniorjaink ezt követően 13:00-kor lépnek páyára.