Újabb hazai siker

Az őszi forduló utolsó mérkőzését játszottuk vasárnap délután. A tabella első és második helyezettje találkozott egymással. A mérkőzést megelőzően 3 pont volt a Tamási előnye. Számunkra nagyon fontos volt a győzelem, hiszen vereség esetén 5 pontra duzzadt volna a hátrányunk.

A mérkőzés első 5 percében felváltva estek a gólok, majd 3-4-es vendég vezetés után, Barta 3 gólját követően már nálunk volt az előny (6-4). Erre jött is egy válasz, amivel 1 gólra zárkóztak, de ismét egy... 3-0-ás szériával már 4 góllal vezettünk (9-5). Ez a 3-4 gólos különbség egészen a félidő végéig tartott. Egyik csapat sem a védekezést helyezte előtérbe, így sok gól esett az első félidőben. Az utolsó percekben még fel tudott zárkózni a Tamási, így 2 gólos hazai vezetéssel zárult az első félidő.
A második játékrész elején ismét 4 gólra nőtt a két csapat közti különbség, közben Sterbik is szép védéseket mutatott be. Azonban a Tamási együttese tartotta a lépést, így nem tudtuk tovább növelni előnyünket egészen a 44. percig. Ekkor az ellenfél 5 percig nem tudott a kapunkba találni, amíg mi ez idő alatt 5 gólt lőttünk (30-22). Ezzel eldőlni is látszott a a pontok sorsa, a mérkőzés utolsó 5 percében hat egymás utáni csurgói találattal kialakult a 12 gólos különbség (38-26).

Csurgói NKC: Sterbik A. – Barta C. 10 (5), Hegedüs D. 8, Papp M. 6, Pavlovic I. 7, Antal A. 2, Knapp E. 5, Dudora N. (kapus), Somogyvári B., Majoros V. , Fekete Á., Füstös A., Hunya A. , Kovács E., Cserpán V., Kondákor K.,

Hétméteresek: 5/5 ill. 5/3

Büntetések: 2 perc ill. 8 perc

Junior mérkőzés

Ismét az egyik éllovas együttessel mérkőzött meg junior csapatunk. Tamásinak szintén 18 pontja van 10 mérkőzésből, ahogy a Pécsi csapatnak is. Pécsett remekül helytálltak fiataljaink, amit szintén sikerült teljesíteni lányainknak.

A félidő első felében sikerült meglépni a vendég csapatnak, a 16. percben 3-10 volt a mérkőzés állása. Ezután 4 egymás utáni találattal 3 gólra zárkóztunk (7-10). Tovább nem tudtunk faragni hátrányunkból, ezután felváltva estek a gólok, majd az ellenfél 3 gyors találattal ismét meglépett. Így a félidő végén 6 gól volt előnyük (12-18).
A második játékrész 2 tamási találattal kezdődött, továbbiakban felváltva potyogtak a gólok egészen a 47. percig. Egy 5:0-ás szériát produkálva felzárkóztunk 6 gólra. A mérkőzés számottevően már nem változott, így 6 góllal diadalmaskodott tamási csapata.

Csurgói NKC: Dudora N. – Majoros V. 1(1), Antal A., Füstös A. 2(1), Fekete Á. 1, Cinderi I. 1, Raczkó P. 9, Hunya A. 4, Kovács E. 2, Kondákor K. 2, Kozma B., Cserpán V. 2., Molnár E. 4(2), Hegedüs D. Tóth I.

Hétméteresek: 5/4 ill. 2/2

Büntetések: 4 perc ill. 6 perc